Podnik, kde si můžete dát vodní dýmku, najdete v každém okresním městě. Chodí do nich zejména mladší lidé, kterým ještě nebylo 18 let a nemohou si kupovat klasické tabákové výrobky. Ptáte se jak je tedy možné, že chodí kouřit vodní dýmku do baru? Jednoduše proto, že česká legislativa vodní dýmky neupravuje. Právě proto jsou dýmky populární zejména u mladších lidí, kteří si zatím nemohou dávat nic jiného. Abyste nebyli odkázaní jen na návštěvy podniků, můžete si pořídit vodní dýmku i na doma. Buď si koupíte kompletní dýmku a nebo si vyberete jednotlivé součásti a sestavíte si vlastní dýmku.
Paradoxně si ale dýmku může koupit jen někdo komu už bylo 18 let. Podívejte se na náš e-shop, kde najdete spoustu krásných váz i dalšího příslušenství. Abyste si mohli dýmku dát doma kdykoliv chcete, musíte si pořídit i kvalitní uhlíky a tabák. Není snadné vybrat dobrý tabák a uhlíky, protože existuje více výrobců, kteří nabízí více či méně kvalitní výrobky. Když už budete mít dýmku doma, budete se chtít naučit jak správně připravit vodní dýmku. Nic na tom není a naučíte se to velmi rychle. Do vázy nalijete do dvou třetin vodu, a následně připevníte tělo, do kterého připevníte hadice.
Potom už jen připevníte korunku, do které rozmačkáte tabák aby byl rovnoměrně rozprostřený po celé korunce. Nahoru dáte poslední dílek skládačky – nerezový uzávěr, a nahoru přijdou nažhavené uhlíky. Aby vám dýmka vydržela co nejdéle, vybírejte si uhlíky pečlivě. Nejdéle vydrží kokosové kostky, na které si sice chvilku počkáte, ale délka jejich hoření je daleko delší. Příprava dýmky není složitá, ale chce to naučit se, kolik tabáku do dýmky použít a kolik uhlíků budete potřebovat. Řiďte se hlavně tím, pro kolik lidí dýmku připravujete. Pokud byste dali pro dvě osoby tabáku víc, bude vás škrábat v krku a neužijete si ji.